Bioenergie

Bioenergie je nejdůležitější veličina, která nás provází od narození po smrt. Pojmy „Aura, Čakry a Meridiální dráhy“, zná dnes už snad každý. Co se za těmito pojmy skrývá, už ví sice málokdo, ale nikdo nejsme odborník na všechno. Zjednodušeně – jsou to jednotlivé energetické systémy člověka, které jsou navzájem provázané a mají za úkol zásobovat energií jednotlivé orgány a systémy v těle. Je to jako se žárovkou, málo energie, málo svítí, přepětí energie, spálíme ji (i každý jiný spotřebič). Tělo funguje stejně, pokud máme málo energie, rychle se unavíme, „jsme bez šťávy“, psychika na nule… Přemíra energie je méně častá, ale také není výhrou, nejsme schopni odpočívat, pořád v pohybu, trpíme nervozitou a pro okolí jsme často nesnesitelní, jelikož jim narušujeme jejich tempo, případně klid při odpočinku.

V metabolické rovině při dlouhodobém energetickém výkyvu vede nedostatek energie k degenerativním změnám, přebytek energie provází zánětlivé procesy.

Zjednodušený princip, jak lze pochopit vliv energie na buněčné procesy, uvedu na porovnání, které možná některé odborníky naježí, ale záměrně zjednodušuji princip na uchopitelnou rovinu pro každého, kdo prošel fyzikou základní školy alespoň s odřenýma ušima.

Každá buňka se skládá s atomů, z fyziky víme, že atom se se skládá z protonů a neutronů, což je energie určité frekvence. Dlouholeté výzkumy německého vědce, MUDr. Volla, prokázaly, že každá buňka má svou přirozenou frekvenci, pokud ji nějak přeladíme, mění svoje vlastnosti. Porovnejme to s laděním stanic na rádiu – naladím příslušnou frekvenci, hraje mi má oblíbená stanice, když drcnu do ladicího čudlíku, začne mi stanice chrastit, drcnu víc, a už hraje jiná stanice. Paralela s buňkou – přirozená frekvence = zdravá buňka, pozměněná frekvence = nemoc, více pozměněná frekvence = patologická změna, degenerativní procesy.

Frekvence organismu se čím dál více využívají v medicíně, ať k diagnostice, tak k léčbě. Každý zná měření EKG, EEG a další techniky. Pokaždé, když nám pan doktor dá nějakou elektrodu při diagnostice nebo léčbě, využívá frekvenčních vlastností buněk, to znamená s bioenergií.

Bioenergii lze frekvenčně ovládat jak přístroji (http://www.rajzdravibrno.cz/Densterapie.html), tak mentálním působením (http://www.rajzdravibrno.cz/Prednasky_-kurzy.html). Tady se začíná dělit medicína na klasickou a alternativní, přesto že některé medicínské techniky mentální působení také využívají.  

Co v každodenním životě ovlivňuje naše buňky a má přímý vliv na udržení, nebo rozladění přirozené frekvence:

Prostředí – Příroda nás energeticky harmonizuje, elektrosmog naše buňky rozlaďuje. Velký vliv mají na nás geopatogenní zóny (http://www.rajzdravibrno.cz/Geopatogenni-zony.html), jejichž frekvence přelaďují naše buňky velmi intenzivně.

Voda – Voda je médium, které umí sbírat informace, tj. i frekvence, které potká, a následně tyto informace a frekvence předá dál do prostředí, kam přijde. Jelikož tělo je minimálně ze 70% voda, ovlivňuje informační obsah vody, kterou pijeme, každou naši buňku. (http://www.rajzdravibrno.cz/Voda-ziva.html) 

Potraviny – Bioenergetická hodnota (to nejsou kcal) potraviny je to, co určuje, jestli je našemu tělu prospěšná, či nikoliv. Bohužel se většina lidí zajímá o cokoliv, jen ne o to nejdůležitější. Takže rychle pro biopotraviny, spočítat kcal, umýt je a uvařit v chemickém koktejlu z kohoutku (http://www.rajzdravibrno.cz/Voda-ziva.html), nebo šup s tím do mikrovlnky. Vznikne super plnidlo do střev, po kterém vzniká údiv – kde se ta rakovina vzala, když jím tak zdravě? Takže nebuďme líní si uvařit, hlavně v klidu a s láskou.

TOPlist