Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou rostlinné výtažky, které se v historii používali od nepaměti, a často jsou pokládány za chybějící součást moderní medicíny. Kromě léčby různých druhů neduhů, byly užívány jako lék na bakterie, viry, plísně, i v boji proti hmyzu a hadím uštknutím. Oleje a výtažky z rostlin pomáhají regenerovat tkáně a nervovou soustavu. Esenciální oleje velmi příjemně voní, díky tomu napomáhají zlepšení nálady, rozptylují negativní emoce a vytvářejí romantickou atmosféru.

Esenciální olej je aromatická, těkavá látka, která je obsažena v mnoha keřích, květech, stromech, kořenech a semenech. Převážně se z těchto surovin extrahuje destilací vodní parou. Chemické složení esenciálních olejů je velmi složité a může se skládat ze stovek různých jedinečných chemických sloučenin. Navíc jsou esenciální oleje díky procesu destilace vysoce koncentrované, a daleko účinnější, než sušené byliny. Na výrobu malého množství esenciálního oleje je potřeba zpracovat velké množství suroviny. Například na výrobu 1 kg růžového oleje se spotřebuje 2.500 kg okvětních kvítků růže. Esenciální oleje se složením liší od více známých rostlinných lisovaných olejů, jako je například kukuřičný, arašídový nebo olivový olej. Lisované oleje jsou mastné, většinou mají velké molekuly, a díky tomu mohou ucpávat póry, oxidují, časem se kazí a nemají antibakteriální účinky. Naopak většina esenciálních olejů se nekazí a jsou silnými bakteriostatiky. Esenciální olej je složitá struktura stovek různých molekul. Jednoduchý esenciální olej může obsahovat 80 – 300, většinou i více různých chemických složek. Např. olej z Levandule obsahuje mnoho složek v minimálním množství, všechny ale synergicky přispívají k terapeutickým účinkům oleje.

Schopnost esenciálních olejů působit pozitivně na mysl i tělo, je činí skutečně jedinečnými mezi přírodními léčivými látkami. Z většiny léčivých bylin lze destilací získat esenciální olej. Hlavním rozdílem je koncentrace. Esenciální olej může být 100 až 10.000x více koncentrovaný a proto výrazně účinnější, než bylina sama. I když jsou esenciální oleje daleko účinnější než sušené byliny, velmi zřídka mají na rozdíl oproti předepisovaným lékům nežádoucí negativní účinky, které přináší dalekosáhlé důsledky pro ty, kteří je užívají, aby obnovili své zdraví.  Často jsou účinky esenciálních olejů tak rychlé a výrazné, že je pacienti nazývají „zázračnými“.  Přesto, že některé mechanismy působení ještě nejsou plně popsány, je důležité, že máme takové úžasné prostředky k dispozici. S čistými esenciálními oleji mohou lidé nalézt úlevu od nemocí, infekcí, bolesti a dokonce i psychických problémů.

Léčivý potenciál olejů v kvalitě, kterou pro Vás máme v nabídce, je ověřený staletími, přesto se v novodobé historii medicíny začíná znovu objevovat. Esenciální oleje v naší nabídce jsou oleje terapeutické kvality fy. dōTERRA. Tyto oleje splňují standardy CPTG -  Certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy ® firmy dōTERRA. Díky výzkumu mnoha vědců se léčivá síla esenciálních olejů dostává znovu do popředí.  Potenciál účinků nabízíme i Vám.  Dopřejte si daru přírody, který léčí na těle i na duchu, který svou vůní přináší do našich životů radost, lehkost bytí a zdraví…

TOPlist