Voda živá...

Voda je od nepaměti spojena s vývojem naší planety a života na ní. Říká se, že voda je životadárná. Je součástí každé naší buňky. Je pro nás od dětství takovou samozřejmostí, že málokdo se o ni zajímá, a přijímá obecné povědomí, které je, přiznejme si, žalostné. Dejme si jen jednoduchou otázku: je voda kolem nás stále stejná? Míním, že každý víme, že vše se vyvíjí, tedy i životní prostředí, o kterém téměř denně narážíme na informace, jak se rapidně znečišťuje. Voda je jeho nedílnou součástí, a co si málokdo uvědomuje, koloběhem vody se voda kolem nás každým dnem více kontaminuje.  Do řek ale ústí i odpady z vesnic a měst, často bez čističek odpadů, dále odpadní vody z vepřínů, drůbežích farem, a dalších provozů, kde se používají hormony a antibiotika. Kolik tun čisticích prostředků se prodá, tolik jich vyteče kanálem a včetně další velké plejády chemických látek, včetně drog, a tak se nenápadně neustále zahušťuje chemický koktejl, který se už jen ze zvyku označuje slovem voda.

Normy a vyhlášky, které se zabývají kvalitou vody, setrvávají stále na stejných měřených látkách ve vodě (jen se neustále navyšuje povolený obsah), ale stále novější výdobytky vědy zvaná chemie se v kontrolách vody nesledují.  Proto, když se budete bavit s hygienikem, nebo vodohospodářem, budou Vám tvrdit, jak je ta voda z kohoutku super, protože splňuje veškeré normativy! Proč tedy dětské doktorky zakazují pro kojence používat vodu z vodovodu?

 Kvalitou vody určené k pití se profesně zabývám od r. 1996. Od roku 1998 používám doma osmotickou filtraci. Vlastní zkušenosti a zkušenosti stovek lidí kolem mne, nelze vyvrátit žádnými účelovými polopravdami, které se často i mediálně u nás šíří. Kvalita vody kterou používáte doma, přímo ovlivňuje naše zdraví. Balená voda je kapitola sama pro sebe, nebudu ji tady rozebírat, ale jaký ekologický dopad má, vidíte na obrázku. Finančně stojí rodinný rozpočet několikanásobně víc, než kvalitní filtrace.

Na trhu je sice široká nabídka filtrů a filtrací (filtrace je soustava filtrů, filtr je jednosložková řekněme nouzovka), ale většina je kvalitou výroby nebo výsledkem filtrace v mezích, kdy je voda na výstupu v kvalitě, která neodpovídá požadavkům dle posledních výzkumů obsahu škodlivin ve vodě. Laik se nemá šanci v džungli nabídek orientovat, a zvláště díky internetu kupuje „šméčka“, jelikož nerozezná náhražky z Číny, vypadající stejně jako kvalitní filtrace, ale stejný obal nedělá stejnou službu. Pokud si vážíte svého zdraví, dbejte na prověřenou kvalitu. Navíc děláme základní rozbor vody, aby každá filtrace byla sestavena na míru dle obsahu látek ve vodě konkrétního odběrného místa.  

Oproti konkurenci, kde je každý filtr stejný do každého města nebo dědiny, máme širokou nabídku filtrací, předfiltrací a úpraven vody, dle specifik vody. To se projeví nejen na ceně, ale i na životnosti filtrace. Proto např. na Ostravsku vyjde filtrace levněji než na Brněnsku, kde je voda opravdu „hodně výživná“. Navíc máme sortiment filtrací od domácností, přes koně, hospodářská zvířata, pálenice, kanceláře, školy, technické provozy, až po pekárny a restaurace.

Kdo bere vážně péči o své zdraví, měl by si uvědomit, že kvalitou vody jsou řízeny všechny metabolické procesy, ovlivňována kyselost organismu a intoxikace. Kvalita vody také přímo ovlivňuje, kolik vody vypijeme, jelikož se tělo na podvědomé úrovni brání přijímání toxických látek, a proto řada lidí pije někdy i pod litr vody denně. Jakmile tělu začnete dávat vodu čistou, kterou organismus vyhodnotí jako kvalitní, během několika dní začne člověk zvyšovat množství vody na běžnou mez kolem 2,5 l, aniž by vědomě do tohoto procesu zasahoval. Když filtrovanou vodou začnete zalévat květiny, uvidíte, jak znatelně poskočí a budou víc kvést. Pokud máte zvířátka, dejte jim dvě misky, jednu chlorovanou a jednu s čistou vodou, poznají, co jim svědčí.

Je důležité si také uvědomit, že pokud budete používat filtrovanou vodu na vaření, nebudete si napouštět chemikáliemi bio potraviny (za drahé peníze), nudle, zeleninu, rýži atd. Pokrmy, polévky, čaj i káva budou jemnější a lahodnější. Dopřejte si kvalitu a podporu svého zdraví.

TOPlist